środa, 23 kwietnia 2014

Majowe warsztaty lindy hop

Już za miesiąc będziemy mieli przyjemność gościć w Poznaniu Gosię i Jarka z SwingOut.pl z Warszawy, którzy poprowadzą warsztaty (roboczo nazwane wyrównawczo-powtórkowymi) tańca lindy hop.
Zapraszamy! (więcej informacji tutaj).

czwartek, 27 marca 2014

Wiosenne warsztaty lindy hop w Poznaniu

13 kwietnia znów gościliśmy w Poznaniu Kasię i Michała ze Szkoły Tańca Swingowego SwingOut.pl

Od rana (z małym opóźnieniem, za które bardzo uczestników przepraszamy) mieliśmy zajęcia dla beginnersów w Szkole Tańca Art Dance (której za udostępnienie sali bardzo dziękujemy), a po południu spotkaliśmy się ponownie (w Studiu Tańca Copacabana) z uczestnikami marcowych warsztatów, a także nowymi osobami (które swoje pierwsze kroki lindy hop poznały już wcześniej w nieznanych nam bliżej okolicznościach). Bardzo nas zaskoczyła i ucieszyła obecność wrocławskiej ekipy (mamy nadzieję wkrótce się Wam zrewanżować).


piątek, 21 marca 2014

Swing na Placu Wolności

W najbliższą niedzielę (tj. 23 marca 2014) na Placu Wolności w Poznaniu będziecie mogli uczestniczyć w wydarzeniu mającym na celu popularyzację tańców swingowych (w tym przypadku charlestona i shim shama) w Poznaniu.

Po zimowej hibernacji przyszedł czas, aby taniec pojawił się na poznańskich ulicach!

Za kilka dni postaram się wrzucić kilka zdjęć z tego wydarzenia.

Więcej informacji na FB

[EDIT 23 marca 2014]
Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych (dość zimno i deszcz) na Placu Wolności pojawiło się trzynaścioro zapaleńców gotowych nauczyć się kilku kroków shimy-shama.

poniedziałek, 10 marca 2014

Pierwsze warsztaty Lindy Hop Intro

W sobotę i niedzielę (8-9 marca 2014) odbyły się w Szkole Tańca Copacabana warsztaty tańca Lindy Hop.
Prowadzili je instruktorzy ze szkoły tańca swingowego SwingOut.pl z Warszawy - Katarzyna Dybowska i Michał Oblaciński.
Razem z nimi na parkiecie znalazło się blisko czterdzieści osób, dla których było to najczęściej pierwsze doświadczenie z lindy hop.
W sobotę zajęcia trwały blisko trzy i pół godziny (zamiast planowych trzech godziny), a w niedzielę tańczących trzeba było niemalże przeganiać z parkietu.
Dodatkowo, w sobotę wieczorem można było poswingować w Kluboksięgarni Głośna, która bardzo chętnie pomaga w organizacji wydarzeń kulturalnych.
Relację z warsztatów zapewne będzie można również usłychać na antenie poznańskiego radia Afera.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za energię i entuzjazm, który okazaliście na warsztatach.

Już wkrótce kolejne wydarzenia.

PS Mimo, że jestem przyzwyczajony do dwugodzinnych treningów tanecznych, to po tych warsztatach czułem zmęczenie (zwłaszcza w łydkach). W dodatku byłem przeziębiony, więc to też osłabiło moją kondycję ;)